Lossi Gild

väike armas käsitööliste ühing

Liikmed

ASTRI KALJUS astri(ät)lossigild.ee

Lõpetasin TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala 2008. aastal, spetsialiseerumisega muuseumitööle ja tekstiilikujundusele. Koos lõpudiplomiga omandasin tekstiiliala rahvakunsti- ja käsitöömeistri kutsekvalifikatsiooni III astme tunnistuse. Annan oma teadmisi edasi ja täiendan ennast arhailise tekstiili alal. Eriti meelepärane on pronksspiraalidest ilu välja võlumine. Mulle meeldib oma tekstiilide sisse kududa, trükkida ja tikkida värvilisi seeni.

LÜÜLI KIIK  lyyli(ät)lossigild.ee

Lõpetasin rahvusliku tekstiili eriala 2004. aastal, käsitööõpetaja kutsega. Samal aastal omandasin Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidult tekstiili ala rahvakunsti- ja käsitöömeistri IV järgu kutsetunnistuse. Olen juhendanud nõeltehnika, viltimise, vöökudumise, silmuskudumise, rahvusliku tikandi, gobeläänvaiba kudumise ja rahvuslike mänguasjade valmistamise kursuseid. Õpetan tekstiilitööd ja kangakudumist Räpina aianduskoolis ja aianduskooli Maarja küla õpperühmas. Viimasel ajal on minu spetsialiteediks saanud paelade punumine. Hobi korras tegelen arvutigraafikaga. Olen kujundanud plaadiümbriseid, plakateid ja ka mõne raamatu.

2011. aasta mais ilmus minu koostatud paelapunumisõpik “17 kirrivat paela”. Loe minu blogi.

KRISTINA LIBE kri(ät)lossigild.ee

Olen lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala 2006. aastal, spetsialiseerumisega kultuuriettevõtlusele ja käsitööringi juhendamisele. Koos diplomiga omandasin ka rahvakunsti ja käsitöömeistri III astme kutsetunnistuse. Ilusate rõivaste armastus ning soov neid ise valmistada suunas mind edasi õppima rätsepatööd Tartu Kutsehariduskeskusesse, mille lõpetasin 2008. Praegu ongi minu põhitegevuseks rätsepatöö. Valmivate rõivaste inspiratsiooni ammutan meelsasti etnograafiast, püüdes seda ühendada tänapäevaste moesuundade ja inimese isikupäraga, kellele valmiv rõivas mõeldud on. Pärast koolide lõpetamist elasin 1,5 aastat võõrsil, et näha, kuidas teised elavad ning kogeda, kuidas väljaspool oma mugavustsooni hakkama saada. Tagasi kodumaale sundis mind tulema vajadus teha midagi enda ja oma lähedaste jaoks ning arusaam, et eemal pole parem kui siin.
Õnn on eluviis, mitte eesmärk ja seda ei pea minema kaugelt otsima. Armastan väga ka kangakudumist ja nõeltehnikat, kuid olen kodus ka teiste traditsiooniliste tekstiilitehnikatega. Huvist ja uudishimust ajendatuna proovin ja katsetan oma lõbuks aega-ajalt ka teistes käsitöö valdkondades ning uurin elu teispool riigipiire.

Kristina tööd Pinterestis 

MADE UUS made(ät)lossigild.ee

Minu käsitööalased õpingud said alguse 1988. aastal, kui asusin õppima Tallinna IV Kutsekeskkoolis, 1990.aastal omandasin seal naiste- ja laste kergete rõivaste õmbleja kutse. 1996. aastal lõpetasin Tallinna Kergetööstuskooli, naiste ja meeste ülerõivaste rätsep-juurdelõikajana. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala lõpetasin 2010. aastal, spetsialiseerumisega muuseumitööle ja tekstiilikujundusele, samuti oman Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu tekstiiliala rahvakunsti- ja käsitöömeistri III järgu kutsetunnistust. Enne Viljandi Kultuuriakadeemiasse õppima asumist töötasin aastaidvabakutselise õmblejana. Hetkel õpetan TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili eriala nahkesemete spetsialiseerumismoodulis traditsioonilist nahaõmblemist ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis tekstiilitöö erialal nahatöötlemist, olen vabakutseline käsitööline. Elan Alatskivi vallas, kus kasvatan Kihnu maalambaid ja olen ka Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi liige. See väga vana ja arhailine lambatõug varustab mind erivärviliste villade ja nahaga. Töötlen oma lammaste nahad ise erinevate traditsiooniliste parkimisvõtetega. Õpetan traditsioonilist nahatöötlemist ja õmblemist ka erinevatel kursustel.

greteGRETE OJAMAA grete(ät)lossigild.ee

Grete blogi

 

 

malleMALLE VALLI malle(ät)lossigild.ee

Animailm

Lisa kommentaar

Required fields are marked *.